Skautská lípa v Českém Krumlově

V letošním roce se česká státnost „dožívá“ sta let své existence. Skauting se svojí bohatou i složitou historií je jedním z nejstarších hnutí ve světě  i v naší zemi. Stále patří mezi uznávané pojmy hájící mravní principy lidského soužití.

Až do konce letošního roku si všichni skauti a skautky v naší republice budou různým způsobem připomínat toto krásné výročí. Skautský oddíl v Českém Krumlově se k oslavám též připojil a mimo jiné se rozhodl vysadit při této příležitosti Skautskou lípu. Strom symbolizující dlouhověkost, pevnost a věrnost vysadili v neděli 21. října 2018 v malebném zákoutí CHKO Blanský les v blízkosti policejní střelnice.

Této malé slavnosti se zúčastnili zástupci veřejného života obce, rodiče, příznivci skautingu a členové oddílu.

Lípu symbolicky vysadili společně starosta obce pan Mgr. Dalibor Carda, vedoucí skautského střediska Pod Kletí Ing. Vilém Churán a vedoucí 7. oddílu URSINI Český Krumlov MUDr. Pavel Hausdorf.

Veliké poděkování patří Správě CHKO Blanský les, která lípu skautům věnovala.

Lípa je registrována jako Lípa svobody (Nadace Partnerství) viz. https://www.nadacepartnerstvi.cz/

Uložit odkaz do záložek.